Autor: AG, JSData:  13.07.2017

Szkoła Letnia Logistyki – wizyta w Małaszewiczach

W dniu 12 lipca 2017 roku w ramach Szkoły Letniej Logistyki uczestniczyliśmy w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach Adampol SA oraz PKP Cargo w Małaszewiczach.

Terminal przedsiębiorstwa Adampol SA jest największym Obszarem Wolnocłowym w Polsce, położonym na głównym szlaku tranzytowym z krajów Unii Europejskiej do Rosji. W Wolnym Obszarze Celnym możliwy jest przeładunek aut z pociągu na pociąg, z pociągu na autotransporter oraz z autotransportera na pociąg. Mogliśmy obejrzeć również terminal samochodowy, o pojemności około 14 000 samochodów oraz kontenerowy, o możliwościach przeładunkowych 40 000 TEU rocznie.

Zwiedziliśmy także Centrum Logistyczne PKP Cargo. Przedsiębiorstwo to posiada obecnie 5 w pełni funkcjonalnych terminali, umożliwiających przeładunek wszelkich towarów masowych i sztukowych na taborze odkrytym i krytym z możliwością załadunku lub wyładunku na samochody. Mieliśmy także możliwość obserwacji przeładunku z wykorzystaniem suwnicy kołowej oraz urządzenia mobilnego reachstacker.

Wróć do listy