Autor: KKData:  02.03.2017

Ruszyła rekrutacja na III edycję szkoły letniej logistyki w Chinach!

Drodzy Studenci!

Serdecznie zachęcamy do rekrutowania się na trzecią edycję szkoły letniej logistyki  w Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach.

Szkoła trwa cztery tygodnie, w tym roku rozpocznie się w pierwszych dniach lipca.

Przez pierwsze dwa tygodnie przed południem studenci uczestniczą w zajęciach z logistyki, a po południu korzystają z bardzo bogatego programu kulturalnego. W kolejnych dwóch tygodniach studenci zwiedzają Chiny (np. Hangzhou, Shanghaj i Beijing (Pekin)).

Przykładowy  program szkoły letniej z zeszłego roku pobierz

Szkoła letnia logistyki organizowana jest cyklicznie i cieszy się dużą renomą. Studenci, którzy wzięli w niej udział w latach ubiegłych cenili sobie zarówno możliwość udziału w programie merytorycznym jak również okazję do poznania Chin. Wymiernym sukcesem szkoły jest na przykład przypadek studenta logistyki, który zachęcony udziałem w szkole podjął studia w Chinach w ramach zawartej przez WZ umowy i następnie otrzymał pracę w przedsiębiorstwie chińskim w Polsce.

Udział w szkole letniej stanowi niezwykłą szansę zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu globalnej  logistyki. Szkoła letnia nabiera szczególnego znaczenia w świetle rozwijającej się idei Nowego Jedwabnego Szlaku, która zakłada rozwój korytarzy transportowych łączących Chiny z Europą, a co za tym idzie inwestycje w infrastrukturę logistyczną. Udział w szkole letniej może więc stanowić istotny czynnik przewagi konkurencyjnej na rynku pracy. Bardzo atrakcyjnym aspektem wzięcia udziału w szkole jest również możliwość poznania tak bogatej i pasjonującej kultury chińskiej, skorzystania z programu zwiedzania oraz zdobycia doświadczeń międzykulturowych.

Warunki uczestnictwa:

  • Bilety lotnicze – ok. 2500 – 3000 zł (cena zależy od momentu wykupu)
  • Wiza – ok. 300 zł
  • Zakwaterowanie – zapewnione na terenie kampusu uczelni
  • Wyżywienie – we własnym zakresie (niedroga kantyna na terenie kampusu)
  • Koszt zwiedzania – wg. szacunku ubiegłorocznych uczestników ok. 2 000 -3000 zł
  • Dodatkowe koszty utrzymania w zależności od potrzeb

  Limit miejsc: 30 osób

Wyżej wymienione koszty zostaną dofinansowane z budżetu Wydziału i Uczelni w wysokości najprawdopodobniej 1300 zł od osoby (niestety dotyczy to wyłącznie studentów studiów stacjonarnych).


Do udziału w szkole leniej zapraszamy studentów (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych) z następujących kierunków:
- logistyka I i II stopnia,
- zarządzanie II stopnia specjalność: informatyka gospodarcza i logistyka,
- zarządzanie i inżynieria produkcji,

- zarządzanie i inżynieria usług.

UWAGA:

W tym roku rekrutacja obejmuje też chętnych do udziału w szkole letniej na WZ PB, która odbędzie się z udziałem studentów ze ZJUNIT w Chinach. Szkoła w Polsce odbędzie się w tym samym czasie, co w Chinach, czyli w lipcu. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona, a korzyści jest wiele, ponieważ polscy studenci będą korzystać z tego samego programu, co studenci chińscy.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie krótkiego kwestionariusza on-line:
https://www.ankietka.pl/ankieta/258724/szkola-letnia-2017-w-ningbo-institute-of-technology.html

w nieprzekraczalnym terminie do 12 marca 2017 r. (niedziela do godz. 24.00).

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbędziesię 6 marca (poniedziałek) o godz. 14.15 w sali Rady Wydziału.

W rekrutacji pierwszeństwo mają studenci logistyki I i II stopnia oraz zarządzania II stopnia specjalność: informatyka gospodarcza i logistyka.

Szczegółowych informacji udziela:

dr Katarzyna Kuźmicz
Kierownik Szkoły Letniej
e-mail: k.kuzmicz@pb.edu.pl

       

Wróć do listy