Autor: TTData:  21.02.2017

Tomasz Jakimiuk absolwent WZ otrzymał nominację National Geographic TRAVELER

Tomasz Jakimiuk, podróżnik, bloger Jak To daleko, mówca motywacyjny, nasz absolwent (kierunki Turystyka i Rekreacja oraz Zarządzanie), otrzymał nominację  National Geographic TRAVELER w kategorii PODRÓŻ ROKU - pionierskie podjęcie wyjątkowego wyzwania w dziedzinie podróży, eksploracji lub sportu za wyprawę HULAJNOGĄ I AUTOSTOPEM Z PODLASIA DO CHIN.

Travelery zostaną przyznane osobom, które w 2016 r. dokonały rzeczy wielkich, ważnych i wyjątkowych pod względem eksploracji, odkrywania i poznawania świata, ale także jego opisywania i ochrony. To również osoby, których zapał, determinacja i talenty są dla nas wszystkich inspiracją do realizowania swoich marzeń i działania na rzecz innych.

Głosy na Tomka można oddać do 18 kwietnia 2017 r. na stronie http://travelery.national-geographic.pl/

HULAJNOGĄ I AUTOSTOPEM Z PODLASIA DO CHIN to ponad 18 tysięcy kilometrów w 105 dni. Niesamowite przygody, niezwykłe historie i emocje, trasa SIEMIATYCZE  – UKRAINA – ROSJA – MONGOLIA – CHINY – ANGLIA – FRANCJA – BELGIA – HOLANDIA – NIEMCY – SIEMIATYCZE! 1 lipca 2016 r. Tomasz Jakimiuk rozpoczął realizację swego kolejnego wielkiego projektu podróżniczego. Po wyprawach niskobudżetowych do Meksyku czy Maroka wyruszył hulajnogą i autostopem do Chin. Przygodę z autostopem rozpoczął jeszcze w czasie studiów. Wkrótce przerodziła się ona w pasję, która trwa do dziś. Autostopem przejechał już ponad 100 tys. km po 18 krajach świata. Nocleg na Wielkim Murze Chińskim, jazda na wielbłądzie, chińska dyskoteka czy smak stuletniego jaja, to tylko nieliczne z wyzwań z którymi zmierzył się Tomek podczas swojej wyprawy do Chin.

Podróż odbyła się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Siemiatycze i Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Więcej informacji dotyczących projektów podróżniczych Tomasza Jakimiuka:

www.jaktodaleko.pl
www.facebook.com/jaktodaleko

                 

Wróć do listy